Petek Temizliği

Petek Temizliği

Petek temizleme işlemi şu sıralar çok yaygınlaşan bir uygulama haline gelmiştir. Bunun nedenlerinden en önemlisi ise merkezi sistemden kombili sisteme geçen evlerde peteklerin eskiye nazaran daha çok kirlenmesidir. Bu kirliliğin önüne geçilmesi içinse bireyler petek temizliği işlemi yaptırmaktadırlar.

Petek temizliğinin ne olduğundan biraz bahsetmek gerekirse odalardaki peteklerin tek tek temizlenmesi işlemdir. Yaz aylarında boşta kalan ve çalışmayan kombiler nedeniyle peteklere sıcak su gitmemiştir ve geçen seneden kalan sıcak su artıkları da yaz boyunca kuruyarak oralarda kendilerine yer edinmişlerdir.

Yeni gelen kış aylarında ise petekler yanmaya ve içlerine su gitmeye başlayınca eski tortular yerlerinden çıkmazlar ve daha fazla su akışının gelmesine engel olurlar. Peteklere daha az sıcak su gittiği içinde petekler daha az ısınır ve dolayısıyla evlerinizin odaları da daha fazla ısınmayacaktır. Yani siz kombinizi hangi derecede yakarsanız yakın eğer peteklerinizde tıkanma ya da kirlilik söz konusu ise o oda ısınmayacaktır.Hangi peteğin pis olduğunu anlamak ise sizin için son derece basit bir olaydır. Odalarda sıcaklık farkları varsa ve bir oda da terlerken diğerinde üşüyorsanız o üşüdüğünüz odanın peteği maalesef ki kirlidir ve temizlenmesi gerekmektedir.

Bizim firmamız ise her türlü malatya petek temizliği işlemini itinayla yapmaktadır. Üstelik bu işlemi son derece uygun ücretlere yapmaktadır.