Şofben Servisi ve Bakımı

Şofben Servisi ve Bakımı

Şofben doğalgaz , elektirik ve lpg ile ile çalışan anında ve sürekli sıcak su üreten cihazlardır. Şofbenlerin hermetik veya bacalı çeşitleri bulunur.Biz burada doğalgaz ile çalışan hermetik şofbenleri ele alacağız.

Hermetik şofbenler , dakikada 11 Lt , 12 Lt ve 14 Lt su ısıtma kapasiteli olabilmektedir.Cidarlı (İç İçe İki Baca) bacası ile bir taraftan atık gazı dışarı atarken bir taraftan dışarıdan şofbenin yanma haznesine oksijen vermektedir.Bu Özelliğinden şofben bacaları açık alanlı bölgede bulunmalıdır.Örneğin ; Bina boşluğu , havalandırma boşluğu , bina bacaları hermetik şofbenler için uygun yerler değildir.

Hermetik Şofbenler genellikle merkezi ısıtma sistemine sahip binaların sıcak su ihtiyacını karşılamsı için kullanılır.Ayrıca sıcak su ihtiyacı duyan iş yerlerinin ilk tercihidir.

Hermetik Şofbenler doğalgaz ile çalıştığından şofbeni besleyen gaz hattı , bir proje üzerinden sağlanır.Şofbenin Kurulumu ve koşulları , bilgi ve beceri gerektirdiğinden alanında uzman firmaları ve referansı ustaları tercih etmelidir.

Hermetik Şofben Konforlu ve Sıcak Su Üreticisidir.Bu Konforundan Mahrum Olmamak İçin Yıllık Bakımı İhmal Etmemelidir.